Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Брак и семејство

Библијата е книга за сите луѓе. Во неа се запишани совети кои можат да ти помогнат да си го подобриш бракот и да ги воспитуваш децата. *

^ пас. 2 Во овој дел, имињата на некои личности што се цитирани се сменети.

РАЗБУДЕТЕ СЕ!

Добри односи со родителите на сопружникот

Во оваа статија има три предлози кои можат да ти помогнат проблемите што ги имаш со родителите на твојот сопружник да не влијаат врз твојот брак.

РАЗБУДЕТЕ СЕ!

Добри односи со родителите на сопружникот

Во оваа статија има три предлози кои можат да ти помогнат проблемите што ги имаш со родителите на твојот сопружник да не влијаат врз твојот брак.

Публикации

Твоето семејство може да биде среќно

Ако ги применуваш библиските совети, можеш да имаш среќен брак и среќно семејство.