Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Спомен-свеченост по повод смртта на Исус Христос

Еднаш годишно, на илјадници места низ целиот свет ја одбележуваме смртта на Исус. Тоа го правиме затоа што на своите следбеници тој им заповедал: „Правете го ова за мој спомен“ (Лука 22:19). Нареден пат оваа свеченост ќе се одржи на:

31 март 2018 (сабота)

Срдечно те покануваме да присуствуваш на овој посебен настан кој е отворен за јавност, исто како и сите наши собири. Влезот е бесплатен и не мора да се даваат прилози.