Kalo te përmbajtja

Dëshmitarët e Jehovait

Zgjidh gjuhën shqip

Kili

15 MAJ 2015

Dëshmitarët organizojnë ndihma për të prekurit nga përmbytjet në Kili

Menjëherë pas përmbytjeve të befta dhe rrëshqitjeve të mëdha të dheut në Kili, Dëshmitarët e Jehovait në qytetin Copiapó formuan një komitet për të dhënë ndihma praktike.

2 MAJ 2014

Zjarr shkatërrimtar në Valparaíso, Kili

Një zjarr vdekjeprurës i vuri flakën qytetit-port historik të Valparaísos. Menjëherë Dëshmitarët e Jehovait krijuan një komitet ndihme në rast katastrofe për të ndihmuar të prekurit.