Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

Dëshmitarët e Jehovait

Zgjidh gjuhën shqip

 KËNGA 51

Perëndisë i jemi kushtuar

Zgjidh një regjistrim audio
Perëndisë i jemi kushtuar
PAMJA

(Mateu 16:24)

 1. 1. Ësht’ Jah që na ka tërhequr drejt Krishtit Mbret.

  Të jemi dishepuj ne përjet’.

  Jehovai ësht’ në fron.

  E vërteta na ndriçon,

  sjell besim në zemrën ton’.

  Më veten s’e kemi pron’.

  (REFRENI)

  Ndaj Jah jemi të kushtuar, ësht’ zgjedhja jon’.

  Me Jah dhe Jezuin gëzojm’ gjithmon’.

 2. 2. Të gjith’ para Jehovait me lutje vijm’.

  Shërbim do t’i bëjm’ përher’ atij.

  Oh, ç’gëzim të madh provojm’

  në shërbim kur predikojm’.

  Emrin e Jah e lartojm’,

  për Mbretërin’ po dëshmojm’.

  (REFRENI)

  Ndaj Jah jemi të kushtuar, ësht’ zgjedhja jon’.

  Me Jah dhe Jezuin gëzojm’ gjithmon’.