Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

Dëshmitarët e Jehovait

Zgjidh gjuhën shqip

21-27 tetor

1 PJETRIT 3-5

21-27 tetor
 • Kënga 14 dhe lutja

 • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

 • «Fundi i të gjitha gjërave është afruar»: (10 min.)

 • Të gërmojmë në Bibël për xhevahire: (8 min.)

  • 1Pj 3:19, 20​—Kur dhe çfarë u predikoi Jezui «frymërave në burg», pra engjëjve të burgosur? (w13 15/​6 23)

  • 1Pj 4:6​—Cilët ishin ‘të vdekurit’ që ‘iu shpall lajmi i mirë’? (w08 15/​11 21 ¶8)

  • Çfarë ke mësuar për Jehovain nga leximi i Biblës për këtë javë?

  • Çfarë xhevahiresh të tjera ke zbuluar nga leximi i Biblës për këtë javë?

 • Leximi i Biblës: (4 min. ose më pak) 1Pj 3:8-22 (th mësimi 10)

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË