Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

Dëshmitarët e Jehovait

Zgjidh gjuhën shqip

22-28 tetor

GJONI 15-17

22-28 tetor
 • Kënga 129 dhe lutja

 • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

 • «Nuk jeni pjesë e botës»: (10 min.)

  • Gjo 15:19​—Dishepujt e Jezuit nuk janë «pjesë e botës» («bota» shënimi për studim te Gjo 15:19, nwtsty)

  • Gjo 15:21​—Dishepujt e Jezuit i urrejnë për shkak të emrit të tij («për shkak të emrit tim» shënimi për studim te Gjo 15:21, nwtsty)

  • Gjo 16:33​—Dishepujt e Jezuit mund t’ia dalin që ta mundin botën siç bëri ai (it-1 516)

 • Të gërmojmë në Bibël për xhevahire: (8 min.)

  • Gjo 17:21-23​—Në ç’kuptim do të ishin «një» dishepujt e Jezuit? («një», shënimi për studim te Gjo 17:21, nwtsty «të jenë të përsosur në një» shënimi për studim te Gjo 17:23, nwtsty)

  • Gjo 17:24​—Çfarë është ‘themelimi i botës’? («themelimit të botës» shënimi për studim te Gjo 17:24, nwtsty)

  • Çfarë ke mësuar për Jehovain nga leximi i Biblës për këtë javë?

  • Çfarë xhevahiresh të tjera ke zbuluar nga leximi i Biblës për këtë javë?

 • Leximi i Biblës: (4 min. ose më pak) Gjo 17:1-14

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

 • Rivizita e dytë: (3 min. ose më pak) Bazohu tek Ide për biseda.

 • Rivizita e tretë: (3 min. ose më pak) Zgjidhe vetë shkrimin dhe ofro një nga botimet për studim.

 • Studimi biblik: (6 min. ose më pak) fg mësimi 14 ¶3-4

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË