Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

Dëshmitarët e Jehovait

Zgjidh gjuhën shqip

1-7 tetor

GJONI 9-10

1-7 tetor
 • Kënga 25 dhe lutja

 • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

 • «Jezui kujdeset për delet e tij»: (10 min.)

  • Gjo 10:1-3, 11, 14​—Jezui, «bariu i shkëlqyer», njeh secilën nga delet e tij dhe ka kujdes të madh për nevojat e tyre («Vatha e deleve» media te Gjo 10:1, nwtsty; w11 15/​5 7-8 ¶5)

  • Gjo 10:4, 5​—Delet njohin zërin e Jezuit, jo të të panjohurve (cf 124-125 ¶17)

  • Gjo 10:16​—Delet e Jezuit kanë unitet («do t’i sjell» shënimi për studim te Gjo 10:16, nwtsty)

 • Të gërmojmë në Bibël për xhevahire: (8 min.)

  • Gjo 9:38​—Në ç’kuptim i bëri nderime Jezuit lypësi që u shërua nga verbëria? («i bëri nderime» shënimi për studim te Gjo 9:38, nwtsty)

  • Gjo 10:22​—Çfarë ishte festa e Kushtimit? («festa e kushtimit» shënimi për studim te Gjo 10:22, nwtsty)

  • Çfarë ke mësuar për Jehovain nga leximi i Biblës për këtë javë?

  • Çfarë xhevahiresh të tjera ke zbuluar nga leximi i Biblës për këtë javë?

 • Leximi i Biblës: (4 min. ose më pak) Gjo 9:1-17

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË