Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

Dëshmitarët e Jehovait

Zgjidh gjuhën shqip

30 shtator–6 tetor

JAKOVI 1-2

30 shtator–6 tetor
 • Kënga 122 dhe lutja

 • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

 • «Rruga drejt mëkatit dhe vdekjes»: (10 min.)

  • [Shihni videon Parathënie për «Letrën e Jakovit».]

  • Jk 1:14​—Mendimet e papërshtatshme nxitin kollaj dëshira të papërshtatshme (g17.4 14)

  • Jk 1:15​—Shpesh dëshirat e papërshtatshme çojnë në mëkat dhe në vdekje (g17.4 14)

 • Të gërmojmë në Bibël për xhevahire: (8 min.)

  • Jk 1:17​—Pse Jehovai quhet «Ati i dritave qiellore»? (it-2 253-254)

  • Jk 2:8​—Çfarë është ‘ligji mbretëror’? (it-2 222 ¶4)

  • Çfarë ke mësuar për Jehovain nga leximi i Biblës për këtë javë?

  • Çfarë xhevahiresh të tjera ke zbuluar nga leximi i Biblës për këtë javë?

 • Leximi i Biblës: (4 min. ose më pak) Jk 2:10-26 (th mësimi 5)

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

 • Biseda e katërt: (3 min. ose më pak) Zgjidhe vetë shkrimin dhe ftoje të zotin e shtëpisë në mbledhje. (th mësimi 3)

 • Biseda e katërt: (4 min. ose më pak) Zgjidhe vetë shkrimin dhe ofro një nga botimet për studim. (th mësimi 12)

 • Seancë studimi: (5 min. ose më pak) bh 28-29 ¶4-5 (th mësimi 13)

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË