Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

Dëshmitarët e Jehovait

Zgjidh gjuhën shqip

10-16 shtator

GJONI 3-4

10-16 shtator
 • Kënga 57 dhe lutja

 • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

 • «Jezui i dëshmoi një gruaje samaritane»: (10 min.)

  • Gjo 4:6, 7​—Ndonëse i lodhur, Jezui mori iniciativën që t’i fliste një gruaje samaritane («I lodhur» shënimi për studim te Gjo 4:6, nwtsty)

  • Gjo 4:21-24​—Nga biseda joformale e Jezuit edhe shumë të tjerë dëgjuan për Mesinë

  • Gjo 4:39-41​—Si rrjedhim i përpjekjeve të Jezuit, shumë samaritanë treguan besim tek ai

 • Të gërmojmë në Bibël për xhevahire: (8 min.)

  • Gjo 3:29​—Si duhet ta kuptojmë këtë varg? («miku i dhëndrit» shënimi për studim te Gjo 3:29, nwtsty)

  • Gjo 4:10​—Si mund ta ketë kuptuar gruaja samaritane shprehjen e Jezuit «ujë jetëdhënës», por ku e kishte fjalën Jezui? («ujë jetëdhënës» shënimi për studim te Gjo 4:10, nwtsty)

  • Çfarë ke mësuar për Jehovain nga leximi i Biblës për këtë javë?

  • Çfarë xhevahiresh të tjera ke zbuluar nga leximi i Biblës për këtë javë?

 • Leximi i Biblës: (4 min. ose më pak) Gjo 4:1-15

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË