Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

Dëshmitarët e Jehovait

Zgjidh gjuhën shqip

18-24 shtator

DANIELI 1-3

18-24 shtator
 • Kënga 148 dhe lutja

 • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

 • «Besnikëria ndaj Jehovait sjell shpërblime»: (10 min.)

 • Të gërmojmë në Bibël për xhevahire: (8 min.)

  • Dn 1:5, 8​—Pse Danieli dhe tre shokët e tij nxorën përfundimin se do të ndoteshin po të hanin nga ushqimet e shijshme të mbretit? (it Meshaku ¶3)

  • Dn 2:44​—Pse Mbretërisë së Perëndisë do t’i duhet të thërrmojë mbretëritë e tokës të paraqitura në shëmbëlltyrë? (w12 15/​6 17, kutia; w01 15/​10 6 ¶4)

  • Çfarë ke mësuar për Jehovain nga leximi i Biblës për këtë javë?

  • Çfarë xhevahiresh të tjera ke zbuluar nga leximi i Biblës për këtë javë?

 • Leximi i Biblës: (4 min. ose më pak) Dn 2:31-43

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

 • Biseda e parë: (2 min. ose më pak) Is 40:22​—Mësoju të tjerëve të vërtetën—​Hidh bazat për rivizitë.

 • Rivizita: (4 min. ose më pak) Ro 15:4​—Mësoju të tjerëve të vërtetën—​Lër një kartëvizitë për JW.ORG.

 • Fjalimi: (6 min. ose më pak) w17.02 29-30​—Tema: A e vlerëson Jehovai që më përpara sa mund të mbajmë dhe pastaj zgjedh sprovat që do të hasim?

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË