Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

Dëshmitarët e Jehovait

Zgjidh gjuhën shqip

26 shtator–2 tetor

PSALMET 142-150

26 shtator–2 tetor
 • Kënga 134 dhe lutja

 • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

 • «Jehovai është i madh dhe i denjë të lëvdohet shumë»: (10 min.)

  • Ps 145:1-9—Madhështia e Jehovait s’ka kufij (w04 15/1 10 ¶3-4; 11 ¶7-8; 14 ¶20-21; 15 ¶2)

  • Ps 145:10-13—Besnikët e Jehovait e bekojnë atë (w04 15/1 16 ¶3-6)

  • Ps 145:14-16—Jehovai i mbështet dhe i ndihmon besnikët e tij (w04 15/1 17-18 ¶10-14)

 • Të gërmojmë në Bibël për xhevahire: (8 min.)

  • Ps 143:8—Si na ndihmon ky varg të jetojmë çdo ditë në lavdi të Perëndisë? (w10 15/1 21 ¶1-2)

  • Ps 150:6—Çfarë përgjegjësie theksohet në vargun e fundit të librit të Psalmeve? (it Goja ¶1-4)

  • Çfarë mësoj për Jehovain nga leximi i Biblës për këtë javë?

  • Çfarë pikash nga leximi i Biblës për këtë javë mund të përdor në shërbim?

 • Leximi i Biblës: (4 min. ose më pak) Ps 145:1-21

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

 • Biseda e parë: (2 min. ose më pak) 1Pj 5:7—Mësoju të tjerëve të vërtetën.

 • Rivizita: (4 min. ose më pak) Ps 37:9-11—Mësoju të tjerëve të vërtetën.

 • Studimi biblik: (6 min. ose më pak) fg mësimi 9 ¶3—Ndihmoje studentin të zbatojë materialin.

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË