• Kënga 19 dhe lutja

 • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

 • «Qiejt e rinj dhe toka e re do të sjellin gëzim të madh»: (10 min.)

  • Is 65:17—«Gjërat e mëparshme nuk do të vijnë më në mendje» (ip-2 383 ¶23)

  • Is 65:18, 19—Do të ketë gëzim të madh (ip-2 384 ¶25)

  • Is 65:21-23—Jeta do të jetë e kënaqshme dhe njerëzit do të ndihen të sigurt (w12 15/9 9 ¶4-5)

 • Të gërmojmë në Bibël për xhevahire: (8 min.)

  • Is 63:5—Si e mbështet Perëndinë tërbimi i tij? (w07 15/1 11 ¶6)

  • Is 64:8—Si e ushtron Jehovai autoritetin si Poçari ynë? (w13 15/6 25 ¶3-5)

  • Çfarë mësoj për Jehovain nga leximi i Biblës për këtë javë?

  • Çfarë pikash nga leximi i Biblës për këtë javë mund të përdor në shërbim?

 • Leximi i Biblës: (4 min. ose më pak) Is 63:1-10

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

 • Biseda e parë: (2 min. ose më pak) Ef 5:33—Mësoju të tjerëve të vërtetën.

 • Rivizita: (4 min. ose më pak) 1Ti 5:8; Tit 2:4, 5—Mësoju të tjerëve të vërtetën.

 • Fjalim: (6 min. ose më pak) Is 66:23; w06 1/11 30-31 ¶14-17—Tema: Mbledhjet—Një veçori e përhershme e adhurimit tonë.

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË