Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

Dëshmitarët e Jehovait

Zgjidh gjuhën shqip

13-19 qershor

PSALMET 38-44

13-19 qershor
 • Kënga 4 dhe lutja

 • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

 • «Jehovai i mbështet ata që janë sëmurë»: (10 min.)

 • Të gërmojmë në Bibël për xhevahire: (8 min.)

  • Ps 39:1, 2—Si ta mbajmë nën kontroll gjuhën? (w09 15/5 4 ¶5; w06 15/5 20 ¶12)

  • Ps 41:9—Si e lidhi Jezui situatën e tij me atë të Davidit? (w11 15/8 13 ¶5; w08 15/9 5 ¶11)

  • Çfarë mësoj për Jehovain nga leximi i Biblës për këtë javë?

  • Çfarë pikash nga leximi i Biblës për këtë javë mund të përdor në shërbim?

 • Leximi i Biblës: (4 min. ose më pak) Ps 42:6–43:5

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË