Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

Dëshmitarët e Jehovait

Zgjidh gjuhën shqip

 THESARE NGA FJALA E PERËNDISË | 2 KORINTASVE 1-3

Jehovai—«Perëndia i çdo ngushëllimi»

Jehovai—«Perëndia i çdo ngushëllimi»

1:3, 4

Një mënyrë si na ngushëllon Jehovai është nëpërmjet kongregacionit të krishterë. Si mund t’i ngushëllojmë të pikëlluarit?

  • Dëgjoji pa i ndërprerë

  • «Qani me ata që qajnë.»—Ro 12:15

  • Dërgoju një kartolinë inkurajuese, një email ose një mesazh.—w17.07 15, kutia

  • Lutu me ta dhe për ta