Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

Dëshmitarët e Jehovait

Zgjidh gjuhën shqip

7-13 nëntor

PROVERBAT 27-31

7-13 nëntor
 • Kënga 86 dhe lutja

 • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

 • «Bibla përshkruan një grua të aftë»: (10 min.)

 • Të gërmojmë në Bibël për xhevahire: (8 min.)

  • Pr 27:12—Si mund të tregohemi mendjehollë në lidhje me zbavitjen? (w15 1/7 8 ¶3)

  • Pr 27:21—Si ‘vihet në provë njeriu nga lëvdatat që merr’? (w11 1/8 29 ¶2; w06 15/9 19 ¶12)

  • Çfarë mësoj për Jehovain nga leximi i Biblës për këtë javë?

  • Çfarë pikash nga leximi i Biblës për këtë javë mund të përdor në shërbim?

 • Leximi i Biblës: (4 min. ose më pak) Pr 29:11–30:4

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

 • Përgatit prezantimet e muajit: (15 min.) Diskutim. Shihni çdo video për prezantimet, pastaj diskutoni pikat kryesore. Nxiti lajmëtarët të formojnë prezantimin e tyre.

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË