Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

Dëshmitarët e Jehovait

Zgjidh gjuhën shqip

6-12 mars

JEREMIA 1-4

6-12 mars
 • Kënga 23 dhe lutja

 • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

 • «Unë jam me ty për të të çliruar»: (10 min.)

 • Të gërmojmë në Bibël për xhevahire: (8 min.)

  • Jr 2:13, 18—Cilat ishin dy gjërat e këqija që bënë izraelitët jobesnikë? (w07 15/3 9 ¶8)

  • Jr 4:10—Në ç’kuptim Jehovai e la popullin e tij ‘të mashtrohej’? (w07 15/3 9 ¶4)

  • Çfarë mësoj për Jehovain nga leximi i Biblës për këtë javë?

  • Çfarë pikash nga leximi i Biblës për këtë javë mund të përdor në shërbim?

 • Leximi i Biblës: (4 min. ose më pak) Jr 4:1-10

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË