Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

Dëshmitarët e Jehovait

Zgjidh gjuhën shqip

12-18 gusht

TITIT 1–FILEMONIT

12-18 gusht
 • Kënga 99 dhe lutja

 • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

 • «Emëro pleq»: (10 min.)

  • [Shihni videon Parathënie për «Letrën drejtuar Titit».]

  • Tit 1:5-9​—Mbikëqyrësit qarkorë emërojnë si pleq ata që përmbushin kualifikimet nga Shkrimet (w14 15/​11 28-29)

  • [Shihni videon Parathënie për «Letrën drejtuar Filemonit».]

 • Të gërmojmë në Bibël për xhevahire: (8 min.)

  • Tit 1:12​—Pse ky varg nuk i justifikon paragjykimet etnike? (w89 15/​5 31 ¶5)

  • Fl 15, 16​—Pse Pavli nuk i kërkoi Filemonit t’i jepte lirinë Onesimit? (w08 15/​10 31 ¶4)

  • Çfarë ke mësuar për Jehovain nga leximi i Biblës për këtë javë?

  • Çfarë xhevahiresh të tjera ke zbuluar nga leximi i Biblës për këtë javë?

 • Leximi i Biblës: (4 min. ose më pak) Tit 3:1-15 (th mësimi 5)

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË