Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

Dëshmitarët e Jehovait

Zgjidh gjuhën shqip

27 gusht–2 shtator

LUKA 23-24

27 gusht–2 shtator
 • Kënga 130 dhe lutja

 • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

 • «Ji gati t’i falësh të tjerët»: (10 min.)

 • Të gërmojmë në Bibël për xhevahire: (8 min.)

  • Lu 23:31​—Kujt mund t’i jetë referuar Jezui në këtë varg? («kur pema është e njomë, . . . kur të thahet» shënimi për studim te Lu 23:31, nwtsty)

  • Lu 23:33​—Cila dëshmi arkeologjike tregon se ka të ngjarë që gozhdët të përdoreshin në ekzekutime për ta mbërthyer dikë në shtyllë? («Gozhda në kockën e thembrës» media te Lu 23:33, nwtsty)

  • Çfarë ke mësuar për Jehovain nga leximi i Biblës për këtë javë?

  • Çfarë xhevahiresh të tjera ke zbuluar nga leximi i Biblës për këtë javë?

 • Leximi i Biblës: (4 min. ose më pak) Lu 23:1-16

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

 • Rivizita e dytë: (3 min. ose më pak) Fillimisht bazohu tek Ide për biseda. Pastaj ofro një botim nga Çanta e mjeteve mësimore që i përshtatet të zotit të shtëpisë.

 • Rivizita e tretë: (3 min. ose më pak) Zgjidhe vetë shkrimin dhe ofro një nga botimet për studim.

 • Studimi biblik: (6 min. ose më pak) fg mësimi 4 ¶3-4

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË