Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

Dëshmitarët e Jehovait

Zgjidh gjuhën shqip

20-26 gusht

LUKA 21-22

20-26 gusht
 • Kënga 27 dhe lutja

 • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

 • «Çlirimi juaj po afrohet»: (10 min.)

 • Të gërmojmë në Bibël për xhevahire: (8 min.)

  • Lu 21:33​—Si duhen kuptuar këto fjalë të Jezuit? («Qielli dhe toka do të kalojnë», «fjalët e mia nuk do të kalojnë kurrsesi» shënimet për studim te Lu 21:33, nwtsty)

  • Lu 22:28-30​—Ç’besëlidhje bëri Jezui, me kë e bëri dhe çfarë arrihet me anë të saj? (w14 15/​10 16-17 ¶15-16)

  • Çfarë ke mësuar për Jehovain nga leximi i Biblës për këtë javë?

  • Çfarë xhevahiresh të tjera ke zbuluar nga leximi i Biblës për këtë javë?

 • Leximi i Biblës: (4 min. ose më pak) Lu 22:35-53

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

 • Biseda e parë: (2 min. ose më pak) Fillimisht bazohu tek Ide për biseda. Pastaj kapërce një kundërshtim të zakonshëm për territorin.

 • Rivizita: (3 min. ose më pak) Fillimisht bazohu tek Ide për biseda. Pastaj demonstro si mund të përgjigjesh kur i zoti i shtëpisë është i zënë.

 • Video për rivizitën e dytë: (5 min.) Shihni dhe diskutoni videon.

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË