Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

Dëshmitarët e Jehovait

Zgjidh gjuhën shqip

25-31 dhjetor

MALAKIA 1-4

25-31 dhjetor
 • Kënga 131 dhe lutja

 • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

 • «A e kënaq Jehovain martesa jote?»: (10 min.)

 • Të gërmojmë në Bibël për xhevahire: (8 min.)

  • Ma 1:10​—Pse veprat tona të adhurimit duhet të motivohen nga dashuria altruiste për Perëndinë dhe të afërmin? (w07 15/​12 27 ¶1)

  • Ma 3:1​—Si u përmbush ky varg në shekullin e parë dhe në kohët moderne? (w13 15/​7 10-11 ¶5-6)

  • Çfarë ke mësuar për Jehovain nga leximi i Biblës për këtë javë?

  • Çfarë xhevahiresh të tjera ke zbuluar nga leximi i Biblës për këtë javë?

 • Leximi i Biblës: (4 min. ose më pak) Ma 1:1-10

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

 • Biseda e parë: (2 min. ose më pak) 1Ko 15:26​—Mësoju të tjerëve të vërtetën.

 • Rivizita: (4 min. ose më pak) Is 26:19; 2Ko 1:3, 4​—Mësoju të tjerëve të vërtetën. (Shih mwb16.08 8 ¶2.)

 • Fjalimi: (6 min. ose më pak) w07 15/​12 28 ¶1​—Tema: Si i sjellim sot gjithë të dhjetat në depo?

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË