Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

9-15 tetor

DANIELI 10-12

9-15 tetor
 • Kënga 63 dhe lutja

 • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

 • «Jehovai paratha të ardhmen e mbretërve»: (10 min.)

  • Dn 11:2​—Katër mbretër dolën nga Perandoria Perse (dp 212-213 ¶5-6)

  • Dn 11:3​—Aleksandri i Madh hyri në skenë (dp 213 ¶8)

  • Dn 11:4​—Mbretëria e Aleksandrit u nda në katër pjesë (dp 214 ¶11)

 • Të gërmojmë në Bibël për xhevahire: (8 min.)

  • Dn 12:3​—Kush janë «ata që kanë gjykim të thellë» dhe kur «do të ndriçojnë si hapësira qiellore»? (w13 15/​7 13 ¶16, shënimi)

  • Dn 12:13​—Në ç’kuptim ‘do të çohej’ Danieli? (dp 315 ¶18)

  • Çfarë ke mësuar për Jehovain nga leximi i Biblës për këtë javë?

  • Çfarë xhevahiresh të tjera ke zbuluar nga leximi i Biblës për këtë javë?

 • Leximi i Biblës: (4 min. ose më pak) Dn 11:28-39

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

 • Biseda e parë: (2 min. ose më pak) g17.5 artikujt e temës kryesore​—Hidh bazat për rivizitë.

 • Rivizita: (4 min. ose më pak) g17.5 artikujt e temës kryesore​—Revista është ofruar në vizitën e mëparshme. Vazhdo bisedën dhe hidh bazat për rivizitën tjetër.

 • Fjalimi: (6 min. ose më pak) w16.11 5-6 ¶7-8​—Tema: Si ta imitojmë shembullin e Jehovait në dhënien e inkurajimit?

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË