Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

23-29 tetor

HOZEA 8-14

23-29 tetor
 • Kënga 76 dhe lutja

 • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

 • «Jepi më të mirën Jehovait»: (10 min.)

  • Ho 14:2​—Jehovai i vlerëson jashtë mase «demat e rinj të buzëve tona» (w07 1/​4 20 ¶2)

  • Ho 14:4​—Jehovai u jep faljen, miratimin dhe miqësinë e tij atyre që i ofrojnë më të mirën (w11 15/​2 16 ¶15)

  • Ho 14:9​—Nxjerrim dobi kur ecim në udhët e Jehovait (jd 87 ¶11)

 • Të gërmojmë në Bibël për xhevahire: (8 min.)

  • Ho 10:12​—Çfarë duhet të bëjmë që ‘të korrim’ dashuri besnike nga Jehovai? (w05 15/​11 28 ¶7)

  • Ho 11:1​—Si u plotësuan te Jezui këto fjalë? (w11 15/​8 10 ¶10)

  • Çfarë ke mësuar për Jehovain nga leximi i Biblës për këtë javë?

  • Çfarë xhevahiresh të tjera ke zbuluar nga leximi i Biblës për këtë javë?

 • Leximi i Biblës: (4 min. ose më pak) Ho 8:1-14

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

 • Biseda e parë: (2 min. ose më pak) T-35

 • Rivizita: (4 min. ose më pak) T-35​—Fletushka është ofruar në vizitën e mëparshme. Vazhdo bisedën dhe kapërce kundërshtimin e të zotit të shtëpisë.

 • Studimi biblik: (6 min. ose më pak) lv 152 ¶13-15​—Prek zemrën e studentit.

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË