Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

16-22 tetor

HOZEA 1-7

16-22 tetor
  • Kënga 108 dhe lutja

  • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

  • Biseda e parë: (2 min. ose më pak) 1Gjo 5:3​—Mësoju të tjerëve të vërtetën. Ftoje personin në mbledhjet e kongregacionit.

  • Rivizita: (4 min. ose më pak) Lp 30:11-14; Is 48:17, 18​—Mësoju të tjerëve të vërtetën. Drejtoje vëmendjen te siti jw.org. (Shih mwb16.08 8 ¶2.)

  • Studimi biblik: (6 min. ose më pak) lv 12-13 ¶16-18​—Prek zemrën e studentit.

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË