Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

20-26 shkurt

ISAIA 58-62

20-26 shkurt
 • Kënga 142 dhe lutja

 • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

 • «Shpall vitin e miratimit nga ana e Jehovait»: (10 min.)

  • Is 61:1, 2—Jezui u miros ‘të shpallte vitin e miratimit nga ana e Jehovait’ (ip-2 322 ¶4)

  • Is 61:3, 4—Jehovai siguron ‘pemë të mëdha drejtësie’ për të mbështetur veprën e tij (ip-2 326-327 ¶13-15)

  • Is 61:5, 6—‘Të huajt’ bashkëpunojnë me ‘priftërinjtë e Jehovait’ në fushatën më të madhe të predikimit që është bërë ndonjëherë (w12 15/12 25 ¶5, 6)

 • Të gërmojmë në Bibël për xhevahire: (8 min.)

  • Is 60:17—Cilat janë disa mënyra se si Jehovai e ka përmbushur premtimin e tij në ditët e fundit? (w15 15/7 9-10 ¶14-17)

  • Is 61:8, 9—Çfarë është ‘besëlidhja e përjetshme’ dhe cilët janë «pasardhësit»? (w07 15/1 11 ¶5)

  • Çfarë mësoj për Jehovain nga leximi i Biblës për këtë javë?

  • Çfarë pikash nga leximi i Biblës për këtë javë mund të përdor në shërbim?

 • Leximi i Biblës: (4 min. ose më pak) Is 62:1-12

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË