Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

3-9 prill

JEREMIA 17-21

3-9 prill
 • Kënga 69 dhe lutja

 • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

 • «Lejoje Jehovain të modelojë mendimet dhe sjelljen tënde»: (10 min.)

  • Jr 18:1-4—Poçari ka autoritet mbi argjilën (w99 1/4 22 ¶3)

  • Jr 18:5-10—Jehovai ka autoritet mbi njerëzimin (it-2-E 776 ¶4)

  • Jr 18:11—Reago pozitivisht ndaj modelimit të Jehovait (w99 1/4 22 ¶4-5)

 • Të gërmojmë në Bibël për xhevahire: (8 min.)

  • Jr 17:9—Si mund të bëhet e dukshme pabesia e zemrës? (w01 15/10 25 ¶13)

  • Jr 20:7—Në ç’mënyrë Jehovai përdori forcën kundër Jeremisë dhe ia prishi mendjen? (w07 15/3 9 ¶6)

  • Çfarë ke mësuar për Jehovain nga leximi i Biblës për këtë javë?

  • Çfarë xhevahiresh të tjera ke zbuluar nga leximi i Biblës për këtë javë?

 • Leximi i Biblës: (4 min. ose më pak) Jr 21:3-14

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË