Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

13-19 mars

JEREMIA 5-7

13-19 mars
 • Kënga 66 dhe lutja

 • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

 • «Ata e braktisën vullnetin e Perëndisë»: (10 min.)

  • Jr 6:13-15—Jeremia nxori në shesh mëkatet e kombit (w88-E 1/4 11-12 ¶7-8)

  • Jr 7:1-7—Jehovai u përpoq t’i nxiste të pendoheshin (w88-E 1/4 12 ¶9-10)

  • Jr 7:8-15—Izraeli mendonte se Jehovai nuk do të vepronte (jr 21 ¶12)

 • Të gërmojmë në Bibël për xhevahire: (8 min.)

  • Jr 6:16—Për çfarë po e inkurajonte Jehovai popullin e tij? (w05 1/11 23 ¶11)

  • Jr 6:22, 23—Pse ishte thënë se ‘një popull do të vinte nga vendi i veriut’? (w88-E 1/4 13 ¶15)

  • Çfarë mësoj për Jehovain nga leximi i Biblës për këtë javë?

  • Çfarë pikash nga leximi i Biblës për këtë javë mund të përdor në shërbim?

 • Leximi i Biblës: (4 min. ose më pak) Jr 5:26–6:5

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

 • Biseda e parë: (2 min. ose më pak) T-36—Hidh bazat për rivizitë.

 • Rivizita: (4 min. ose më pak) T-36—Diskuto «Mendo pak». Ftoje personin të vijë në Përkujtim.

 • Studimi biblik: (6 min. ose më pak) jl mësimi 1—Ftoje personin të vijë në Përkujtim.

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË