Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

9-15 korrik

LUKA 8-9

9-15 korrik
 • Kënga 13 dhe lutja

 • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

 • «Bëhu ithtari im​—Çfarë nevojitet?»: (10 min.)

  • Lu 9:57, 58​—Ata që ndjekin Jezuin duhet të besojnë te Jehovai (it-2 494)

  • Lu 9:59, 60​—Ndjekësit e Jezuit e vënë Mbretërinë e Perëndisë në vendin e parë në jetë («të varros tim atë», «Lëri të vdekurit të varrosin të vdekurit» shënimet për studim te Lu 9:59, 60, nwtsty)

  • Lu 9:61, 62​—Ata që ndjekin Jezuin s’mund t’ia lejojnë vetes të shpërqendrohen nga gjërat e botës («Lërimi» media te Lu 9: 62, nwtsty; w12 15/​4 15-16 ¶11-13)

 • Të gërmojmë në Bibël për xhevahire: (8 min.)

  • Lu 8:3​—Si «u shërbenin» Jezuit dhe apostujve këto të krishtere? («po u shërbenin» shënimi për studim te Lu 8:3, nwtsty)

  • Lu 9:49, 50​—Pse nuk e pengoi Jezui një burrë që dëbonte demonët, edhe pse ky burrë nuk e ndiqte? (w08 15/​3 31 ¶3)

  • Çfarë ke mësuar për Jehovain nga leximi i Biblës për këtë javë?

  • Çfarë xhevahiresh të tjera ke zbuluar nga leximi i Biblës për këtë javë?

 • Leximi i Biblës: (4 min. ose më pak) Lu 8:1-15

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

 • Biseda e parë: (2 min. ose më pak) Bazohu tek Ide për biseda.

 • Video për rivizitën: (5 min.) Shihni dhe diskutoni videon.

 • Fjalimi: (6 min. ose më pak) w12 15/​3 27-28 ¶11-15​—Tema: A duhet të bëhemi pishman që kemi sakrifikuar për hir të Mbretërisë?

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË

 • Kënga 124

 • Nevoja lokale: (15 min.)

 • Studimi i Biblës në Kongregacion: (30 min.) lv kap.10 ¶1-8

 • Rishikimi i mbledhjes për këtë javë dhe përmbledhja për javën tjetër (3 min.)

 • Kënga 110 dhe lutja