Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

23-29 janar

ISAIA 38-42

23-29 janar
 • Kënga 78 dhe lutja

 • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

 • «Jehovai i jep fuqi të lodhurit»: (10 min.)

  • Is 40:25, 26—Jehovai është Burimi i gjithë energjisë dinamike (ip-1 409, 410 ¶23-25)

  • Is 40:27, 28—Jehovai i vëren vështirësitë që kalojmë dhe padrejtësitë që na bëhen (ip-1 413 ¶27)

  • Is 40:29-31—Jehovai u jep fuqi atyre që besojnë tek ai (ip-1 413-415 ¶29-31)

 • Të gërmojmë në Bibël për xhevahire: (8 min.)

  • Is 38:17—Në cilin kuptim Jehovai i hedh pas shpine mëkatet tona? (w03 1/7 17 ¶17)

  • Is 42:3—Si u përmbush kjo profeci te Jezui? (w15 15/2 8 ¶13)

  • Çfarë mësoj për Jehovain nga leximi i Biblës për këtë javë?

  • Çfarë pikash nga leximi i Biblës për këtë javë mund të përdor në shërbim?

 • Leximi i Biblës: (4 min. ose më pak) Is 40:6-17

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

 • Biseda e parë: (2 min. ose më pak) lc—Hidh bazat për rivizitë.

 • Rivizita: (4 min. ose më pak) lc—Hidh bazat për vizitën tjetër.

 • Studimi biblik: (6 min. ose më pak) lv 38-39 ¶6, 7—Prek zemrën e studentit.

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË