Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

16-22 janar

ISAIA 34-37

16-22 janar
  • Kënga 31 dhe lutja

  • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

  • Biseda e parë: (2 min. ose më pak) Mt 24:3, 7, 14—Mësoju të tjerëve të vërtetën—Hidh bazat për rivizitë.

  • Rivizita: (4 min. ose më pak) 2Ti 3:1-5—Mësoju të tjerëve të vërtetën—Lër një kartëvizitë për JW.ORG.

  • Studimi biblik: (6 min. ose më pak) bh 32 ¶11, 12—Ftoje personin në mbledhje.

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË

  • Kënga 91

  • «O Jehova, . . . kam besim te ti»: (15 min.) Pjesë me pyetje dhe përgjigje. Në fillim shihni videon «O Jehova, . . . kam besim te ti»—Fragment.

  • Studimi i Biblës në Kongregacion: (30 min.) kr kap. 7 ¶1-9

  • Rishikimi i mbledhjes për këtë javë dhe përmbledhja për javën tjetër (3 min.)

  • Kënga 96 dhe lutja