Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

17-23 dhjetor

VEPRAT 15-16

17-23 dhjetor
 • Kënga 96 dhe lutja

 • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

 • «Një vendim unanim i bazuar në Fjalën e Perëndisë»: (10 min.)

 • Të gërmojmë në Bibël për xhevahire: (8 min.)

  • Ve 16:6-9​—Ç’mësojmë nga ky tregim për zgjerimin e shërbimit? (w12 15/​1 10 ¶8)

  • Ve 16:37​—Si i përdori apostulli Pavël të drejtat e qytetarisë romake që të përhapte lajmin e mirë? («jemi romakë» shënimi për studim te Ve 16:37, nwtsty)

  • Çfarë ke mësuar për Jehovain nga leximi i Biblës për këtë javë?

  • Çfarë xhevahiresh të tjera ke zbuluar nga leximi i Biblës për këtë javë?

 • Leximi i Biblës: (4 min. ose më pak) Ve 16:25-40

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

 • Biseda e parë: (2 min. ose më pak) Fillimisht bazohu tek Ide për biseda. Pastaj kapërce një kundërshtim të zakonshëm për territorin.

 • Rivizita: (3 min. ose më pak) Bazohu tek Ide për biseda. Prezanto dhe diskuto (por mos e shfaq) videon Pse ta studiosh Biblën?

 • Video për rivizitën e dytë: (5 min.) Shihni dhe diskutoni videon.

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË