Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

25-31 dhjetor

MALAKIA 1-4

25-31 dhjetor
  • Kënga 131 dhe lutja

  • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

  • Biseda e parë: (2 min. ose më pak) 1Ko 15:26​—Mësoju të tjerëve të vërtetën.

  • Rivizita: (4 min. ose më pak) Is 26:19; 2Ko 1:3, 4​—Mësoju të tjerëve të vërtetën. (Shih mwb16.08 8 ¶2.)

  • Fjalimi: (6 min. ose më pak) w07 15/​12 28 ¶1​—Tema: Si i sjellim sot gjithë të dhjetat në depo?

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË