Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

5-11 dhjetor

ISAIA 1-5

5-11 dhjetor
 • Kënga 107 dhe lutja

 • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

 • «Le të ngjitemi në malin e Jehovait»: (10 min.)

  • [Shihni videon Hyrje për librin e Isaisë.]

  • Is 2:2, 3—«Mali i shtëpisë së Jehovait» përfaqëson adhurimin e pastër (ip-1 38-41 ¶6-11; 44-45 ¶20-21)

  • Is 2:4—Adhuruesit e Jehovait nuk mësojnë të luftojnë (ip-1 46-47 ¶24-25)

 • Të gërmojmë në Bibël për xhevahire: (8 min.)

  • Is 1:8, 9—Në ç’mënyrë bija e Sionit «ka mbetur si kasollja në vresht»? (w06 1/12 8 ¶5)

  • Is 1:18—Çfarë nënkuptohet nga fjalët e Jehovait: «Le t’i ndreqim gjërat mes nesh.» (w06 1/12 8 ¶6; it-2-E 761 ¶3)

  • Çfarë mësoj për Jehovain nga leximi i Biblës për këtë javë?

  • Çfarë pikash nga leximi i Biblës për këtë javë mund të përdor në shërbim?

 • Leximi i Biblës: (4 min. ose më pak) Is 5:1-13

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

 • Përgatit prezantimet e muajit: (15 min.) Diskutim i bazuar tek Ide për prezantimin e botimeve. Shihni çdo video për prezantimet, pastaj diskutoni pikat kryesore. Nxiti lajmëtarët të formojnë prezantimin e tyre.

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË