Kalo te përmbajtja

Kalo te përmbajtja

12-18 dhjetor

ISAIA 6-10

12-18 dhjetor
 • Kënga 116 dhe lutja

 • Komente hyrëse (3 min. ose më pak)

THESARE NGA FJALA E PERËNDISË

 • «Mesia përmbush profecinë»: (10 min.)

 • Të gërmojmë në Bibël për xhevahire: (8 min.)

  • Is 7:3, 4—Pse Jehovai i ofroi shpëtim mbretit të lig Akaz? (w06 1/12 9 ¶3)

  • Is 8:1-4—Si u përmbush kjo profeci? (it Isaia ¶4-8; ip-1 111-112 ¶23-24)

  • Çfarë mësoj për Jehovain nga leximi i Biblës për këtë javë?

  • Çfarë pikash nga leximi i Biblës për këtë javë mund të përdor në shërbim?

 • Leximi i Biblës: (4 min. ose më pak) Is 7:1-17

STËRVITU PËR SHËRBIMIN

TË JETOJMË SI TË KRISHTERË