slovenčina
Prečo by sme sa mali modliť?
https://cms-imgp.jw-cdn.org/img/p/2014489/univ/art/2014489_univ_sqr_xl.jpg

Odpovede na biblické otázky

Odpovede na biblické otázky

Prečo by sme sa mali modliť?

Boh Jehova chce, aby sme sa mu bez zábran pravidelne zverovali s tým, čo máme na srdci. (Lukáš 18:1–7) Počúva nás, pretože sa o nás zaujíma. Keďže náš nebeský Otec nás s láskou pozýva, aby sme sa k nemu modlili, nebolo by dobré toto pozvanie prijať? (Prečítajte si Filipanom 4:6.)

Modlitba nie je len spôsob, ako prosiť Boha o pomoc. Modlitba nám pomáha priblížiť sa k Bohu. (Žalm 8:3, 4) Keď mu pravidelne hovoríme o svojich pocitoch, stáva sa naším dôverným priateľom. (Prečítajte si Jakuba 4:8.)

Ako by sme sa mali modliť?

Boh si nepraje, aby sme v modlitbe používali okázalé vyjadrenia alebo odriekavali naučené modlitby. Ani od nás nevyžaduje, aby sme pri modlitbe zaujali nejakú zvláštnu pózu. Jehova si praje, aby sme sa modlili zo srdca. (Matúš 6:7) Napríklad Anna, matka proroka Samuela, sa modlila v súvislosti s určitým ťaživým rodinným problémom. Neskôr, keď sa jej trápenie pominulo, vyjadrila vďačnosť Bohu vo vrúcnej modlitbe. (Prečítajte si 1. Samuelovu 1:10, 12, 13, 26, 27; 2:1.)

Náš Stvoriteľ nám preukazuje veľkú poctu, že sa naňho môžeme obracať so svojimi ťažkosťami. Môžeme ho tiež chváliť a ďakovať mu. Preto plne využívajme túto jedinečnú možnosť. (Prečítajte si Žalm 145:14–16.)