5 LISTOPADA 2018
WENEZUELA

Aktualizacja: Niezłomna wiara mimo pogarszającej się sytuacji w Wenezueli

Aktualizacja: Niezłomna wiara mimo pogarszającej się sytuacji w Wenezueli

Trwający kryzys gospodarczy w Wenezueli wciąż dotyka naszych współwyznawców. Każdego tygodnia wenezuelskie Biuro Oddziału otrzymuje informacje o głosicielach, którzy padli ofiarą przestępstw. Ponadto wiele Sal Królestwa zostało okradzionych. Nasi bracia muszą się zmagać z hiperinflacją oraz brakami żywności, lekarstw i innych podstawowych artykułów. Od 2013 roku ponad 20 000 głosicieli wyjechało do innych krajów: do Argentyny, Brazylii, Chile, Ekwadoru, Hiszpanii, Kolumbii, Peru, Portugalii, Stanów Zjednoczonych i Włoch *. Mimo tych trudności około 140 000 Świadków Jehowy w Wenezueli wciąż aktywnie bierze udział w działalności.

Biuro Oddziału w Wenezueli nieprzerwanie organizuje niesienie pomocy w kraju. Obecnie działa 60 komitetów, których głównym zadaniem jest dystrybucja żywności wśród braci i sióstr. Dotychczas wenezuelskie Biuro Oddziału przy pomocy Biura Oddziału w Brazylii dostarczyło setki ton żywności ponad 64 000 głosicieli w 1497 zborach.

Wenezuelskie Biuro Oddziału cały czas troszczy się też o duchowe potrzeby naszych współwyznawców. Tego lata w całym kraju odbyły się 122 kongresy regionalne pod hasłem „Bądź odważny!”. Ostatnie zakończyło się 2 września 2018 roku. Kongresy były ważnym duchowym impulsem dla braci i sióstr. Dla wielu z nich obecność na nich była ogromnym wyzwaniem finansowym.

Świadkowie Jehowy w Wenezueli niestrudzenie pokrzepiają wielu zrozpaczonych mieszkańców tego kraju, rozmawiając z nimi o orędziu zawartym w Biblii. Obecnie każdego miesiąca głosiciele prowadzą niemal 200 000 studiów biblijnych. Na zebrania zborowe przychodzi coraz więcej zainteresowanych osób, a w minionym roku ochrzczono 7259 osób.

Te pozytywne doniesienia dowodzą, że duch Boży dodaje sił naszym wenezuelskim braciom i siostrom. Modlimy się, by wciąż niezłomnie ufali Jehowie i wyczekiwali czasu, gdy Jego Królestwo położy kres wszelkim udrękom (Przysłów 3:5, 6).

Żeby uzyskać więcej informacji o sytuacji w Wenezueli, obejrzyj film Wenezuela — miłość i wiara w trudnych czasach.

^ ak. 2 W obliczu kryzysu gospodarczego, społecznego lub politycznego każdy głosiciel musi sam zdecydować, czy pozostać w kraju, czy też z niego wyjechać. Organizacja nie wpływa na osobiste decyzje dotyczące pozostania lub wyjazdu z kraju (Galatów 6:5).