2 PAŹDZIERNIKA 2019
TADŻYKISTAN

Władze Tadżykistanu niesprawiedliwie skazują 68-letniego brata Szamila Chakimowa na siedem i pół roku więzienia

Władze Tadżykistanu niesprawiedliwie skazują 68-letniego brata Szamila Chakimowa na siedem i pół roku więzienia

Dnia 10 września 2019 roku Sąd Miejski w Chodżencie skazał brata Szamila Chakimowa na siedem i pół roku pozbawienia wolności tylko za to, że dzielił się z innymi swoimi wierzeniami religijnymi. Wyrok ten będzie zaskarżony.

Problemy brata Chakimowa zaczęły się na początku roku 2019. 26 lutego został on aresztowany i oskarżony o „podżeganie do waśni religijnych”. Sąd aresztował go tymczasowo, a potem stopniowo przedłużał areszt aż do sześciu miesięcy. Oprócz tego, że brat Szamil został niesprawiedliwie pozbawiony wolności, to jeszcze cierpi na nadciśnienie i niedawno przeszedł operację.

To pierwszy wypadek uwięzienia Świadka Jehowy w Tadżykistanie od 2017 roku, kiedy to 18-letni Daniił Islamow został skazany na pół roku więzienia za odmowę włożenia munduru wojskowego. Tadżykistan jest obecnie jednym z pięciu państw, w których pozbawiony jest wolności co najmniej jeden Świadek Jehowy. Pozostałe to: Erytrea, Rosja, Singapur i Turkmenistan.

Modlimy się o to, by Jehowa dalej zapewniał bratu Chakimowowi wszystko, co niezbędne do okazywania wytrwałości (Rzymian 15:5).