20 WRZEŚNIA 2018
STANY ZJEDNOCZONE

Florence pustoszy południowo-wschodnie Stany Zjednoczone

Florence pustoszy południowo-wschodnie Stany Zjednoczone

W wyniku działania niżu tropikalnego Florence (początkowo klasyfikowanego jako huragan czwartej kategorii) doszło do licznych powodzi w Karolinie Północnej i Południowej oraz w innych stanach USA. Zginęły co najmniej 32 osoby, a tysiące musiało się ewakuować.

Jak poinformowało amerykańskie Biuro Oddziału Świadków Jehowy, żaden głosiciel nie zginął ani nie został poważnie ranny. Ponad 4000 Świadków ewakuowano. Sytuacja się poprawia, jednak do wielu miejsc nadal nie da się dotrzeć z powodu wysokiego poziomu wody. Według aktualnych informacji uszkodzeniu uległo 351 domów naszych współwyznawców oraz 21 Sal Królestwa.

Komitet Pomocy Doraźnej (KPD) dostarcza poszkodowanym żywność i wodę oraz zapewnia im schronienie i podstawową opiekę medyczną. Oprócz tego dwie ekipy zajmują się usuwaniem powalonych drzew. Głównym wyzwaniem jest obecnie naprawa szkód spowodowanych przez powodzie. Pod nadzorem KPD prace te wykonują ochotnicy z miejscowych zborów oraz z innych stron. Starsi z miejscowych zborów oraz nadzorcy obwodów składają pokrzepiające wizyty osobom poszkodowanym.

Modlimy się za naszych braci i siostry, którzy zmagają się ze skutkami tego kataklizmu, i wyczekujemy czasów, kiedy już ‛nie będziemy się bać’ (Izajasza 12:2).