2 PAŹDZIERNIKA 2018
INDONEZJA

Trzęsienie ziemi i tsunami na indonezyjskiej wyspie Celebes

Trzęsienie ziemi i tsunami na indonezyjskiej wyspie Celebes

W piątek 28 września indonezyjską wyspę Celebes dotknęło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,5. Wstrząsy i wywołane przez nie tsunami zabiły ponad 1300 osób; większość z nich to mieszkańcy miasta Palu.

Indonezyjskie Biuro Oddziału mieszczące się w Dżakarcie poinformowało, że udało się skontaktować ze wszystkimi 80 głosicielami mieszkającymi na terenie dotkniętym klęską. Kilku z nich odniosło obrażenia i trafiło do szpitala. Zniszczony został dom jednego brata, a kilka innych domów Świadków zostało poważnie uszkodzonych. Budynek, w którym odbywają się zebrania zboru Palu, również został uszkodzony.

Sekcja Pomocy Doraźnej w Biurze Oddziału współpracuje z nadzorcą obwodu i sąsiednimi zborami, koordynując podejmowane działania. Ponieważ poszkodowanym głosicielom brakuje żywności, wody i innych niezbędnych rzeczy, Biuro poprosiło trzy zbory o dostarczenie ich braciom w Palu. Miejscowi starsi troszczą się o potrzeby duchowe, emocjonalne i fizyczne braci. Członek Komitetu Oddziału, nadzorca Lokalnego Działu Projektowo-Budowlanego i miejscowy nadzorca obwodu odwiedzą poszkodowanych głosicieli, by udzielić im wsparcia i pokrzepienia.

Modlimy się za naszych braci i siostry w Indonezji, przekonani, że Jehowa dalej będzie dla nich „schronieniem i siłą” w tym trudnym czasie (Psalm 46:1).