PYTANIE 10

Jak może mi pomóc Biblia?

Jak może mi pomóc Biblia?

DLACZEGO POŚWIĘCIĆ TEMU UWAGĘ

Biblia mówi: „Całe Pismo jest natchnione przez Boga” (2 Tymoteusza 3:16). Jeśli tak jest, to może tobą odpowiednio pokierować.

CO BYŚ ZROBIŁ?

Wyobraź sobie następującą sytuację: Dawid jedzie przez okolicę, w której nic nie wygląda znajomo. Nazwy ulic i punkty orientacyjne wskazują, że jest w innym miejscu niż powinien. Uświadamia sobie, że się zgubił. Musiał w którymś momencie skręcić w niewłaściwą ulicę.

Gdybyś był na miejscu Dawida, co byś zrobił?

POMYŚL!

Masz kilka opcji:

  1. Zapytać kogoś o drogę.

  2. Skorzystać z mapy albo nawigacji.

  3. Jechać dalej w nadziei, że jakoś dotrzesz do celu.

Oczywiście opcja C to najmniej skuteczna metoda.

Opcja B jest lepsza od pierwszej. W końcu mapa czy nawigacja będą pod ręką przez całą podróż i pomogą ci wyznaczać trasę.

W podobny sposób może ci pomóc Biblia!

Ten bestseller...

  • pokieruje tobą, gdy napotkasz w życiu problemy

  • pomoże ci poznać siebie i stać się lepszym człowiekiem

  • pokaże ci, jak prowadzić życie, które nie ma sobie równych.

ODPOWIEDZI NA WAŻNE PYTANIA ŻYCIOWE

Odkąd tylko nauczymy się mówić, zaczynamy zadawać pytania.

  • Dlaczego niebo jest niebieskie?

  • Czemu gwiazdy świecą?

Później zaczynamy się zastanawiać nad warunkami panującymi na świecie.

A co, jeśli odpowiedzi na te pytania od dawna są w Biblii?

Wielu ludzi mówi, że Biblia jest pełna mitów i legend, że jest przestarzała albo zbyt trudna do zrozumienia. Ale czy problem tkwi w Biblii, czy raczej w tym, co inni o niej myślą? Może większość ludzi została wprowadzona w błąd?

Na przykład ludzie uważają, że według Biblii to Bóg rządzi światem. Ale jak to możliwe? Przecież na świecie panuje chaos, pełno w nim bólu i cierpień, chorób i śmierci, biedy i nieszczęść. Czy odpowiedzialność za to wszystko może ponosić kochający Bóg?

Czy chciałbyś poznać odpowiedź na to pytanie? Zawarte w Biblii informacje o tym, kto rządzi światem, mogą cię zaskoczyć!

Pewnie zauważyłeś, że rady podane w tej broszurze opierają się na Biblii. Świadkowie Jehowy są przekonani, że stanowi ona wiarygodne źródło wskazówek. To dlatego, że jest „natchniona przez Boga i pożyteczna do nauczania, do upominania, do prostowania” (2 Tymoteusza 3:16, 17). Ta starożytna Księga nie straciła na aktualności — przeanalizowanie jej przyniesie ci mnóstwo korzyści!