Powiedz im, że ich kochasz

Powiedz im, że ich kochasz

 Ong-Li jest Świadkiem Jehowy i mieszka w Bułgarii. Prowadziła studium Biblii z młodą kobietą o imieniu Zlatka, której mąż nie uczestniczył w studium. Ong-Li opowiada: „Omawiając temat życia rodzinnego, podkreślałam, jak ważne jest zapewnianie współmałżonka i dzieci o swojej miłości do nich. Zlatka spojrzała na mnie smutno i przyznała, że nigdy nie powiedziała mężowi ani dziewięcioletniej córeczce, że ich kocha!”.

 Zlatka wyjaśniła: „Zrobiłabym dla nich wszystko, ale te słowa po prostu nie przechodzą mi przez usta”. Dodała: „Moja matka nigdy mi nie powiedziała, że mnie kocha, a moja babka nigdy tego nie powiedziała mojej matce”. Ong-Li pokazała Zlatce, że Jehowa powiedział na głos, że kocha Jezusa (Mateusza 3:17). Zachęciła ją, żeby się pomodliła w tej sprawie do Jehowy i postanowiła sobie, że powie swojemu mężowi i córeczce, że ich kocha.

 Ong-Li opowiada: „Dwa dni później Zlatka z radością mi powiedziała, że pomodliła się do Jehowy o pomoc. Gdy mąż wrócił do domu, powiedziała, że na studium Biblii dowiedziała się, jak ważne jest to, żeby żona okazywała mężowi szacunek i miłość. A po chwili powiedziała mu, że naprawdę go kocha! Kiedy do domu wróciła jej córeczka, Zlatka przytuliła ją i powiedziała jej, że ją kocha! Zlatka wyznała mi: ‚Poczułam wielką ulgę. Przez wszystkie te lata dławiłam to w sobie, ale dzięki pomocy Jehowy w końcu potrafię wyrażać uczucia swoim bliskim’”.

Ong-Li wciąż proponuje swoim sąsiadom studium Biblii

 Ong-Li opowiada dalej: „Tydzień później spotkałam męża Zlatki, który przyznał: ‚Wielu ludzi mi mówiło, że Zlatka nie powinna studiować z tobą Biblii, ale nie mam wątpliwości, że to studium naprawdę pomaga naszej rodzinie. Nasze relacje są teraz znacznie cieplejsze i szczęśliwsze’”.