Jak wygląda kurs biblijny proponowany przez Świadków Jehowy?

Jak wygląda kurs biblijny proponowany przez Świadków Jehowy?

 Na czym polega ten kurs?

 Będziesz poznawać Biblię tematycznie z pomocą nauczyciela. Korzystając z interaktywnego kursu biblijnego Już zawsze ciesz się życiem!, stopniowo dowiesz się, czego uczy Biblia i jak może ci pomóc. Obejrzyj ten film.

 Czy ten kurs coś kosztuje?

 Nie. Świadkowie Jehowy stosują się do polecenia, jakie Jezus dał swoim uczniom: „Otrzymaliście za darmo, za darmo dawajcie” (Mateusza 10:8). Bezpłatnie można też otrzymać Biblię, publikację Już zawsze ciesz się życiem! i inne pomocne materiały.

 Jak długo trwa ten kurs?

 Cały kurs składa się z 60 lekcji. Sam możesz zdecydować, w jakim tempie chcesz się uczyć. Wiele osób decyduje się na jedną lub więcej lekcji w tygodniu.

 Jak mogę się zapisać?

  1.  1. Wypełnij formularz online. Z twoich danych osobowych skorzystamy tylko po to, żeby się z tobą skontaktować.

  2.  2. Skontaktuje się z tobą ktoś ze Świadków Jehowy. Wyjaśni ci, czego możesz się spodziewać po tym kursie, i odpowie na twoje pytania.

  3.  3. Razem z nauczycielem uzgodnicie szczegóły. Możecie spotykać się osobiście, ale kurs może się też odbywać przez telefon, za pomocą wideokonferencji, korespondencyjnie lub mejlowo. Lekcja trwa zwykle godzinę, ale zależnie od twojego planu zajęć może trwać krócej lub dłużej.

 Czy mogę poprosić o próbną lekcję?

 Tak. W tym celu wypełnij formularz online. Kiedy skontaktuje się z tobą ktoś ze Świadków Jehowy, powiedz mu, że chciałbyś zobaczyć, jak wygląda ten kurs. On chętnie ci to pokaże, posługując się broszurą Już zawsze ciesz się życiem!, która zawiera trzy wstępne lekcje. Będziesz mógł ocenić, czy to coś dla ciebie.

 Jeśli zdecyduję się na ten kurs, to czy będę naciskany, żeby zostać Świadkiem Jehowy?

 Nie. Świadkowie Jehowy z przyjemnością rozmawiają z ludźmi na tematy biblijne, jednak nikogo nie zmuszają, żeby się do nich przyłączył. Z szacunkiem wyjaśniamy innym, co mówi Biblia, ale uznajemy fakt, że każdy ma prawo sam zdecydować, w co będzie wierzył (1 Piotra 3:15).

 Czy będę mógł korzystać ze swojej Biblii?

 Tak. Będziesz mógł korzystać z dowolnego przekładu Biblii. Chociaż sami lubimy posługiwać się Przekładem Nowego Świata, bo jest jasny i dokładny, to rozumiemy, że wielu ludzi woli korzystać z przekładu, który już zna.

 Czy będę mógł zapraszać innych?

 Tak. Będziesz mógł śmiało zapraszać członków rodziny, przyjaciół czy znajomych.

 Co, jeśli już kiedyś studiowałem Biblię z pomocą Świadków Jehowy? Czy mogę zacząć od nowa?

 Tak. Może się okazać, że obecna forma studiowania Biblii spodoba ci się bardziej niż poprzednia, ponieważ została dostosowana do aktualnych potrzeb ludzi. Kurs jest interaktywny i zawiera wiele pomocy wizualnych.

 Czy macie jakieś propozycje dla osób, które chcą poznawać Biblię samodzielnie?

 Tak. Chociaż większość osób lepiej przyswaja sobie wiedzę z pomocą nauczyciela, niektórzy wolą poznawać Biblię samodzielnie. W sekcji „Pomoce do studium Biblii” znajdziesz bezpłatne materiały, które ułatwią ci samodzielne studiowanie. Mogą ci się spodobać: