Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Сеќавај се на смртта на Исус Христос

Сеќавај се на смртта на Исус Христос

Секоја година, Јеховините сведоци ја одбележуваат смртта на Исус онака како што тој заповедал (Лука 22:19, 20). Срдечно те покануваме да присуствуваш на овој посебен настан. Ќе дознаеш како животот и смртта на Исус можат да ти користат тебе лично.

 

Нешто повеќе

ДОБРА ВЕСТ ОД БОГ!

Која е добрата вест?

Дознај која е добрата вест од Бог, зошто е важна и што треба да правиме ние.