Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Основни податоци за Венецуела

  • Жители: 31.028.637
  • Јеховини сведоци: 147.680
  • Собранија: 1.849
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 210