Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Фунафути (Тувалу) — Јеховин сведок ја споделува добрата вест за Царството со еден рибар

Основни податоци за Тувалу

  • Жители: 9.975
  • Јеховини сведоци: 125
  • Собранија: 1
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 80