Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Фритаун (Сиера Леоне) — понуда на брошурата Запознај го Бог и живеј засекогаш на јазикот темне

Основни податоци за Сиера Леоне

  • Жители: 6.592.102
  • Јеховини сведоци: 2.214
  • Собранија: 39
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 2.977