Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Троса (Шведска) — нудење библиска литература на улица

Основни податоци за Шведска

  • Жители: 9.779.000
  • Јеховини сведоци: 22.430
  • Собранија: 310
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 436