Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски

Основни податоци за Судан

  • Жители: 41.394.024
  • Јеховини сведоци: 624
  • Собранија: 16
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 66.337