Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Островот Махе (Сејшели) — поучување на темел на Библијата на плажата Глацис

Основни податоци за Сејшели

  • Жители: 92.430
  • Јеховини сведоци: 337
  • Собранија: 4
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 274