Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Букурешт (Романија) — се пренесува библиската порака

Основни податоци за Романија

  • Жители: 21.136.000
  • Јеховини сведоци: 40.398
  • Собранија: 547
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 523