Префрли се на текстот

Префрли се на споредното мени

Јеховини сведоци

македонски
  • Улица Сан Хосе, Сан Хуан (Порторико) — нудење на книгата Што навистина учи Библијата?

Основни податоци за Порторико

  • Жители: 3.680.772
  • Јеховини сведоци: 25.579
  • Собранија: 323
  • Однос меѓу Јеховини сведоци и жители: 1 на 144